پارک جنگلی النگدره | پارک جنگلی النگدره کجاست | النگدره گلستان | ویلاگرام

پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره

, , , , , , , , , , , , ,

پارک جنگلی النگدره

همه ما ایرانی ها، بسیار به شمال کشور سفر کرده ایم و همیشه اولین گزینه انتخابی برای سفرهای داخلی بوده است.

اما گاهی سفر به شمال هم تکراری و بدون جذابیت میشود مگر اینکه مکان هایی جدید و بکر را در شهرهای مختلف بشناسیم و هر بار سفری متفاوت را تجربه کنیم .

به همین منظور ویلاگرام پیشنهادهای متفاوت و جالبی را برای همراهان خود مطرح می کندکه یکی از آن ها جنگلی بکر و زیبا در استان گلستان است. جنگلی که برای گردشگران و طبیعت گردان بسیار جذاب و خاطره انگیز است و یکی از بهترین مناطق گردشگری شمال کشور محسوب می شود.

طبیعتی منحصر به فرد و شوق انگیز به نام پارک جنگلی النگدره.

همراه ما باشید تا سفری به این پارک جنگلی داشته باشیم .

النگدره1 النگدرهkarnaval.ir21

حس بسیار خوبی دارم از این که سفری به شمال داریم اما بسیار متفاوت .

صبح به گرگان رسیدیم و باید به سمت ناهارخوران برویم و از آن جا به جنگلی که بسیار وصفش را شنیده ایم برویم. هوای بسیار دوست داشتنی و نشاط بخشی است، قبل از ورود ما بارانی طبیعت گرگان را نوازش کرده و اکنون آفتابی نه چندان گرم از لابه لای شاخه های درختان بر روی زمین می تابد.

وارد جاده ی آسفالتی جنگلی شده ایم، جاده ای که درختان تنومند با برگ هایی رنگارنگ از دو طرف، او را به آغوش کشیده اند. از این مسیر به راحتی نمی توان گذر کرد، سرعت را کم کرده و آرام آرام به سمت مقصد می رویم. موسیقی ملایمی، زیبایی های طبیعت را دوچندان کرده، گاه نسیمی خنک میوزد و برگ ها به جنب و جوش می افتند و گویی ورود مسافران را به حریم خود فهمیده اند و برای پذیرایی به تکاپو افتاده اند. چه جنب و جوش عاشقانه ای .

باران دیروز، آفتاب اکنون، بی دلیل نیست که النگدره را یکی از مناطق نمونه گردشگری و پارک جنگلی شاخص شمال کشور معرفی کرده اند.

النگدرهkarnaval.ir27 النگدرهkarnaval.ir1_

پارک جنگلی النگدره گرگان

پارک جنگلی النگدره با وسعت ۱۸۵ کیلومتر در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهارخوران واقع شده و رودخانه ی قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال آن امتداد دارد و تقریباً از میان آن می‌گذرد.

در مجاورت این رودخانه سه چشمه ی آب قرار دارد. النگدره آب و هوای کوهستانی دارد و تابستان های معتدل و زمستان های آن سرد و برفی است. جنگل النگدره به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب شده است.

یک محوطه تاریخی هم در شمال پارک جنگلی النگدره مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام وجود دارد که به همین نام معروف است.

النگدرهkarnaval.ir28 النگدرهkarnaval.ir7_ النگدرهkarnaval.ir24

امکانات رفاهی جنگل النگدره

النگدره برای طبیعت گردان و اهالی گرگان بسیار دوست داشتنی است و طبیعت فوق العاده آن در تمامی فصول بسیار دیدنی است. به همین خاطر امکانات رفاهی گردشگری برای آن در نظر گرفته شده و فضا و محیط آن بسیار امن و مناسب است.

در فضای پارک النگدره برق رسانی صورت گرفته تا مسافران شبانه، آسایش و امنیت کافی داشته باشند. سرویس های بهداشتی، جاده آسفالت مناسب، نمازخانه،  ساختمان های نگهبانی ، منطقه کمپینگ و پیک نیک و … در نظر گرفته شده است .

برای کودکان و نوجوانان نیز پارک کودک و زمین ورزش در داخل پارک موجود می باشد.

النگدره4 النگدرهkarnaval.ir15-1 النگدرهkarnaval.ir22

درختان مهمان نواز پارک

درختان زیبا و تنومندی که همه چیز را برای داشتن روزی مفرح و خاطره انگیز فراهم کرده اند و منظره ای خیال انگیز را در این خطه به تصویر کشیده اند، خانواده ای صمیمی از انواع درختان این منطقه اند که از میان آن ها می توان به  انجیلی و ممرز ، توسکا ، لرگ ، افرا ، بلوط ، بید ، شیردار و خردمندی و … اشاره کرد.

النگدرهkarnaval.ir4_ النگدره2 النگدرهkarnaval.ir12

عطر چای تازه دم

در این طبیعت بهشتی و تکرار نشدنی باید لحظه ای را مکث کرد، در گوشه ای روی برگ های که برای فرش کردن زمین طعم جدایی از درخت را پذیرفته اند.

تا مهمان النگدره طعم لذت و شادی را از اعماق وجود حس کند، باید نشست و لیوانی چای داغ شمالی نوش جان کرد و عصرانه ای آتشی برای همراهان فراهم کرد.

النگدرهkarnaval.ir9_ النگدرهkarnaval.ir2_ النگدرهkarnaval.ir11

بهترین زمان سفر

النگدره طبیعتی چهار فصل دارد که هر گردشگری با توجه به علاقه اش می تواند به این گوشه دنج رفته و از لحظات خود حظ ببرد. اما کسانی که مشتاق دیدن بازی رنگ و نور هستند و دستان و نگاه هنرمندانه ای دارند، بهتر است برای خلق بهترین مخلوقشان طبیعت النگدره را در پاییز حتما ببینند.

زمستان النگدره پوشیده از برف است و منظره ای سفید حاکم بر جنگل است و باید با تجهیزات زمستانه سفر کرد.

دسترسی به النگدره

آدرس: ایران. گلستان. گرگان.

النگدره در جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است و دسترسی به آن از مسیر جنگل ناهارخوران میسر است.  در طول مسیر تابلوی پارک جنگلی النگدره مشاهده می شود.

 

النگدره6 ahmad-agh113 النگدره7 النگدرهkarnaval.ir25 النگدره8

 

یک دیدگاه

جدیدترین املاک ثبت شده