نمک آبرود | نمک آبرود مازندران | تله کابین نمک آبرود | ویلاگرام

نمک آبرود

نمک آبرود

, , , , , , , , , , , ,

نمک آبرود

اگر به شما بگویند قرار است یک سفر مفرح و هیجان انگیز بروید که به زمان خیلی زیبادی نیاز ندارد و می تواند خستگی یک هفته کاری را از تن شما بیرون ببرد ، چه حسی پیدا می کنید؟ حتما خیلی خوشحال و شگفت زده خواهید شد .

امروز قرار است همراه ویلاگرام به یک سفر نه خیلی دور ولی پرهیجان و پر شور برویم .

 به شهرک توریستی نمک آبرود در شمال ایران سفری لذت بخش با تفریحاتی بی نظیر .

همراه ما باشید .

نمک-آبرود6 نمک-ابرود10 نمک-ابرود3 نمک-ابرود12

شهرک توریستی نمک آبرود

از شهر چالوس در حدود ۱۲ کیلومتر به سمت غرب می رویم و با پرداخت ورودی وارد شهرک توریستی نمک آبرود می شویم.شهرکی با وسعت تقریبی ۶۵۰ هکتارکه از شمال به دریای مازندران و از جنوب به ارتفاعات مدوبن( از ارتفاعات سلسله جبال البرز ) محدود می شود. هوای مه آلود، چشم انداز جنگل و دریا و فضای مفرح مجموعه، در اولین لحظه های ورود، انرژی و طراوات وصف ناپذیری را به مهمان خود می دهد. دو پارک جنگلی بنفشه و شمشاد در نمک آبرود و جنگل های فشرده دامنه کوه مدوبن، چشم انداز خیره کننده ای به این مجموعه بخشیده است.

 

البته هنوز در ابتدای سفرهستیم؛ سفری مهیج و شاد خواهیم داشت با جاذبه ها و تفریحات کم نظیر نمک آبرود در کنار فضایی پوشیده از جنگل و طبیعت مازندران و …،که خاطره ی شاد آن همیشه همراه مان خواهد بود.

داخل فضای مشخص شده برای گشت وگذار، قدم می زنیم و از طبیعت و هوای بی نظیر لذت می بریم، هرچقدر دراین فضای دل انگیز قدم بزنیم و از مناظر عکاسی کنیم، باز هم دلمان می خواهد که بمانیم و غرق در این آرامش شویم؛ اما زمان سفر اندک است و باید به قسمت تفریحات هیجان انگیز نمک آبرود هم سری زد.

تفریحاتی از قبیل تله کابین، پینت بال، سورتمه، دوچرخه سواری، زیپ لاین،کارتینگ، تیراندازی و…

نمک-ابرود14 نمک-ابرود11 نمک-آبرود18

تله کابین

مرتفع ترین تله کابین کشور را در این شهرک می توانید سوار شوید و بعد از ۱۲ دقیقه به قله کوهستان مدوبن برسید .برای وارد شدن به محوطه تله کابین باید به ضلع جنوب شرقی شهرک بروید. تله کابین نمک آبرود یکی از امن ترین تله های کشورمی باشد که تاکنون هیچ مشکلی و حادثه ای در تله کابین اتفاق نیفتاده است.

در حال حاضر دو خط تله وجود دارد.

خط ۱

در این خط، ۴۲ کابین۴ نفره وجود دارد که گردشگران را در کمتر از ۱۵ دقیقه به قله می رساند. دمای بالای قله در حدود ۱۰ درجه خنک تر از پای کوه است. از اینجا چشم انداز بینظیری از دریا و جنگل وجود دارد که تنها چشم زیبایی آن را درک می کند. اینجا نوشیدن یک چای داغ یا یک پیاله آش محلی بسیاردلچسب است.

امکانات رفاهی و بهداشتی در انتهای مسیر بسیار کامل و مناسب است.

نمک-آبرودد26 نمک-آبرودد14 نمک-ابرود7

خط ۲

این خط تعداد ۳۵ کابین دارد که با طی ۱۷۰۰متر به قله بکر “دیوحمام” می رسد. در این قله غارهایی طبیعی وجود دارد که در کنار چشم انداز بی نظیر آن، بسیار جذاب و  دیدنی است. در این قسمت نیز رستوران و امکانات بهداشتی و رفاهی با کیفیت عالی فراهم است.

هزینه

قیمت بلیط هردو خط برای گردشگران داخلی ۲۵۰۰۰تومان و برای گردشگران خارجی۳۵۰۰۰تومان است. بلیط را هم به صورت اینترنتی از سایت شهرک نمک آبرود و هم به صورت حضوری از باجه های فروش بلیط تله کابین در محوطه می توان تهیه کرد.

نمک-آبرودد7 نمک-آبرودد31 نمک-ابرود13

تفرجگاه نمک آبرود

در قسمت شمالی شهرک، تفرجگاهی امن و زیبا در کنار ساحل آرام و تمیز دریای مازندران برای رفاه گردشگان در نظر گرفته شده که دارای همه امکانات رفاهی اقامتی و بهداشتی می باشد و امکان اقامت شبانه روزی در داخل تفرجگاه برای گردشگران فراهم است. در این قسمت نیز تفریحات جذابی چون جت اسکی، شاتل، پاراسل، پیست موتور و ماشینATV، پیست دوچرخه سواری، شهربازی و پلاژ بانوان و آقایان در نظر گرفته شده است. تفرجگاه در تمام ایام سال به جز روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت شبانه روزی آماده پذیرایی از گردشگران می باشد.

تفرجگاه1 نمک-آبرود20 نمک-ابرود15 نمک-آبرود12 تفرجگاه3 تفرجگاه4 تفرجگاه0

سورتمه سواری نمک آبرود

اولین سورتمه ایران در شهرک نمک آبرود احداث شد، مسیری به طول ۱۲۵۰متر دارد که از میان درختان جنگل های نمک آبرود گذر می کند، سورتمه سواری در نمک آبرود هیجان و شوری وصف ناپذیر دارد؛ آنقدر که ممکن است چندین بار بلیط تهیه کنید و دوباره تجربه اش کنید.

هزینه

قیمت بلیط سورتمه سواری در نمک آبرود برای هموطنان ۲۵۰۰۰تومان و برای گردشگران خارجی ۳۵۰۰۰تومان می باشد.

نمک-آبرود24 نمک-آبرود1 نمک-آبرود0-2

زیپ لاین

تفریح و ورزشی مهیج که به وسیله هاردنس، تسمه و کارابین به قرقره های روی کابل وصل شده و مسیری را با آن طی می کنید. تفریح بسیار هیجان انگیزی است که کمی ترس دارد اما کلیه بررسی های ایمنی رروی مسیر و کابل ها صورت گرفته. اگر بتوانید بر ترس خود غلبه کنید و یکبار زیپ لاین را امتحان کنید، حتما لذت و حس آن را همیشه تجربه خواهید کرد.

نمک-آبرود14 زیپ-لاین1

باشگاه تیرانداری نمک آبرود

باشگاه تیر اندازی تراپ و اسکیت نمک آبرود دومین باشگاه تیراندازی کشور است که در هر مرحله به شرکت کننده یک تفنگ دولول داده می شود و او باید با تمرکز به پرنده های بی جان شلیک می کند. اگر اهل هیجان و تمرکز توامان با هم هستید، حتما سری به این باشگاه بزنید. در تمام ایام سال باشگاه پذیرای گردشگران و علاقه مندان است.

علاوه براین، اگر به تیراندازی با تفنگ علاقمند نیستید، می توانید تیرو کمان گرفته و تبحر و تمرکز خود را با تیرو کمان بسنجید.

هزینه

برای دریافت تفنگ با ده تیر مبلغ ۳۰۰۰۰تومان و برای کمان با ده تیر مبلغ ۱۲۰۰۰تومان باید پرداخت کنید.

نمک-آبرود0-1

پینت بال

پینت بال  ورزشی پر هیجان است که از لحاظ هیجان و تحرک در رده چهارم در جهان قرار دارد. بازی که حداقل به دو نفر و حداکثر ۴۰ شرکت کننده نیاز دارد. حتی تصور انجام چنین بازی پر تحرک و هیجانی در میان جنگل های بکر و زیر سایه درختان بسیار شعف انگیزاست. پینت بال نمک آبرود شور و شعف واقعی این بازی را در وجود شما قرار می دهد. بازی در میان درختان توسکا و تعقیب و گریز و شلیک توپ های رنگارنگ، می تواند بهترین خاطره یک سفر باشد.

هزینه

هزینه ورود به این بازی مبلغ ۳۰۰۰۰تومان است که بااین مبلغ تجهیزات و ۵۰عدد گلوله مخصوص به شما داده می شود.

نمک-آبرودد29 پیننت-بال0

کارتینگ

کارتینگ یک تفریح و ورزشی پرانرژی است که کالری زیادی مصرف می کند. زمان استفاده ازاین تفریح ۶ دقیقه است، زمان بیشتر از این ممکن است باعث خستگی راننده شود و مشکلاتی را برایش پیش آورد. اما اگر به یک رانندگی پرسرعت و با تمرکز بالا در یک مسیر پرپیچ و خم علاقه دارید، حتما کارتینگ نمک آبرود را تجربه کنید.

هزینه

قیمت بلیط برای بزرگسالان ۲۵۰۰۰تومان و برای نوجوانان ۲۰۰۰۰تومان می باشد.

نمک-آبرود2-1 نمک-آبرود8

مجموعه تفریحی آکوالیون

در شهرک توریستی نمک آبرود، یکی از شیر دریایی های توانمند دنیا حضور دارد که در حدود ۴۵ تا ۱ساعت برای گردشگران برنامه اجرا می کند. شیردریایی نر کالیفرنیایی که از کشور اسپانیا به ایرن آورده شده است. در کنار بازی های این شیردریایی می توان از فلامینگو و کافه آکواریوم دیدن کرد.

شیردریایی0

دیگر تفریحات شهرک توریستی نمک آبرود

مجموعه پروازی

در ضلع شمالی شهرک مجموعه پروازی برای علاقه مندان به پروازدر برفراز طبیعتی زیبا در نظر گرفته شده که هواپیماهای گلایدر و پاراگلایدر، بالگرد ، چتر ، کایت و … را در اختیار گردشگران قرار می دهند.

نمایشگاه حیوانات

در این قسمت به نمایش و پرورش پرندگان و حیوانات خانگی و همچنین خرید فروش این نوع حیوانات پرداخته می شود.

ماشین چهارچرخ ATV

سینما ۶ بعدی

و…

نمک-آبرودد30 زیپ-لاین0

پذیرایی و رستوران های نمک آبرود

در داخل محوطه شهرک  قسمت های تفریحات و قله رستوران ها و کافه های مناسبی قرار دارد که جوابگوی هرنوع سلیقه ای هستند چند نمونه از آنها شامل

تالار پذیرایی ملل، رستوران آبشار، اکبرجوجه،رستوران میزبان، کافی شاپ هزار و یک شب و فست فودهای و آب میوه فروشی هامتنوع هستند.

نمک-آبرودد20 نمک-آبرودد18 نمک-آبرودد17

شرایط اقامت در شهرک نمک آبرود

اگر قصد ماندن در شهرک را داشته باشید می توانید به هتل آزادی خزر بروید و اتاقی را در آنجا رزرو کنید. یا اینکه در قسمت تفرجگاه ساحلی یکی از کلبه های چوبی را اجاره کنید.

اگر اهل کمپینگ و چادر برپا کردن باشید در قسمت تفرجگاه، سکوهایی برای چادر زدن مسافران در نظر گرفته شده که با پرداخت هزینه ای اندک در قسمت ورودی تفرجگاه می توانید در این قسمت شبی خوش و امن را سپری کنید.

هتل-آزادی0 نمک-آبرود13

شرایط آب و هوایی نمک آبرود

نمک آبرود نیز مانند دیگر شهرهای حاشیه دریای مازندران دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. در زمستان هوا سرد و گاه با بارش برف و باران و درتابستان گرم و شرجی است. البته در صورت بارش باران در فصل گرما، هوایی دلچسب دارد.

اب-و-هوا0

پوشش گیاهی و نمک ابرود

نمک آبرود در استان مازندران و مابین چالوس و تنکابن قرار دارد. به همین خاطر پوشش گیاهی آن شبیه به دیگر نقاط مازندران است و در جنگل های آن درخت های بلند مازو و ممرز، آزاد، انجیلیف توسکا، شمشاد، افرا و زبا گنجشک و راش وجود دارد.

نمک-آبرود2 نمک-ابرود11

 

یک دیدگاه

جدیدترین املاک ثبت شده

ایزد شهر
150,000 تومان
سلمانشهر متل قو
800,000 تومان
سلمانشهر متل قو
450,000 تومان
بابلسر
270,000 تومان
سلمانشهر متل قو
500,000 تومان
سلمانشهر متل قو
250,000 تومان
ساری
250,000 تومان
فریدونکنار
400,000 تومان
سلمانشهر متل قو
400,000 تومان