سوانح هوایی بیشتر در چه مرحله ای از پرواز رخ می دهد؟ - ویلاگرام

سوانح هوایی بیشتر در چه مرحله ای از پرواز رخ می دهد؟

سوانح هوایی بیشتر در چه مرحله ای از پرواز رخ می دهد؟

, , , ,

سوانح هوایی بیشتر در چه مرحله ای از پرواز رخ می دهد؟

حوادث، با آنکه معمول و همیشگی نیستند، اما بخش مهمی از زندگی ما هستند و تعدادی از آنها نیز در زمان پرواز پیش می‌آیند. از نظر آمار ، سفرهای هوایی ایمن ترین نوع سفر هستند؛ در سفرهای هوایی تنها ۱ به ۹۸۲۱ (یا یک صدم درصد) احتمال مرگ وجود دارد.

بنا بر تحقیق جدیدی که شرکت بوئینگ انجام داده، اگر واقعا حادثه رخ دهد، احتمال اینکه در بعضی مقاطع پرواز روی دهد، بیشتر است.

بوئینگ پروازهای تجاری جهان بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ را تجزیه و تحلیل کرده و به این نتیجه رسیده است که ۴۸ درصد تمام حوادث مرگبار در زمان فرود آمدن هواپیما رخ داده اند. وقتی در نظر بگیریم که فرود آمدن هواپیما تنها ۴ درصد کل زمان سفر را تشکیل می‌دهد، آنگاه در می‌یابیم که این عدد نسبتا بزرگ و قابل توجه می باشد.

بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶، فقط ۱۱ درصد سوانح هوایی در طول زمان پرواز هواپیما در آسمان رخ داده است، در حالیکه این مرحله از پرواز ۵۷ درصد زمان سفر را تشکیل داده است.

تیک آف و اوج گرفتن اولیه دومین مقطع بحرانی پرواز است؛ آمارها نشان می‌دهد ۱۳ درصد از حوادث مرگبار در این مرحله رخ داده است. بنابراین چند دقیقه‌ی اول و آخر پرواز خطرناک‌ترین لحظات پرواز لقب خواهند گرفت.

در واقع این مراحل پرواز (بلند شدن، اوج گرفتن اولیه، نزدیک شدن و فرود) را با عنوان قانون «مثبت سه منفی هشت» می‌شناسند که منتج یافته‌های شرکت بوئینگ است. بن شروود (Ben Sherwood)، نویسنده‌ی کتاب The Survivors Club – The Secrets and Science That Could Save Your Life، تخمین زده است ۸۰ درصد تمام سوانح هوایی در سه دقیقه‌ی ابتدایی پرواز و یا هشت دقیقه‌ی پایانی آن رخ داده است.

حتی اگر سانحه‌ای هوایی برایتان رخ داد (که احتمالش بسیار کم است)، راه‌هایی برای حفاظت از خودتان وجود خواهد داشت.

شریل شوارتز (Cheryl Schwartz)، مهماندار بازنشسته‌ی خطوط هوایی آمریکا، می‌گوید همیشه مهم است که بدانید خروجی‌های اضطراری کجا هستند. وقتی روی صندلی خود نشستید، تعداد ردیف‌ها تا نزدیک‌ترین خروجی را بشمارید و بخاطر بسپارید.

شوارتز همچنین می‌گوید بسته به اینکه کجا نشسته‌اید، حالت‌های مختلفی برای پناه گرفتن وجود دارد: مثلا اگر جلوی شما صندلی بود، از آن بعنوان پناه استفاده کنید. در غیر این صورت، به سمت پاهایتان خم شده و سر را به زانوهایتان را بچسبانید.

ضمناً صندلی وسط در آخر و نیمه انتهایی هواپیما را انتخاب کنید؛ آنجا امن‌ترین جایی است که می‌توانید بنشینید.

یک دیدگاه

جدیدترین املاک ثبت شده