زناني كه زمان بيشتري را در طبيعت سپري مي كنند عمر بيشتري دارند | ویلاگرام

زناني كه زمان بيشتري را در طبيعت سپري مي كنند عمر بيشتري دارند

زناني كه زمان بيشتري را در طبيعت سپري مي كنند عمر بيشتري دارند

, , , ,
رتبه این ملک

زناني كه زمان بيشتري را در طبيعت سپري مي كنند عمر بيشتري دارند

طبق نتايج يك تحقيق در دپارتمان سلامت عمومي دانشگاه هاروارد، زناني كه خانه هايشان با گياهان شاداب احاطه شده است نسبت به زناني كه در محيط سرسبز زندگي نمي كنند، آمار مرگ و مير به مراتب پايين تري دارند.

اين مطالعه كه در حوزه سلامت محيطي منتشر شده نشان مي دهد زناني كه محيط زندگيشان با گياهان سرسبز احاطه شده است ۱۲ درصد كمتر نسبت به زناني كه در محيط اطرافشان گياهان سرسبز وجود ندارد دچار مرگ و مير مي شوند. محققان كشف كردند زناني كه در محيط هاي شاداب زندگي مي كنند و روز خود را در ميان طبيعت سپري مي كنند ۱۳ درصد كمتر در معرض سرطان و ۳۴ درصد كمتر در معرض مرگ و مير ناشي از بيماري هاي تنفسي قرا دارند.

اين تحقيقات كه از بين ۱۰۰۰۰۰ نفر در سراسر امريكا و در طول سال هاي ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ انجام گرفته همچنين نشان مي دهد آمار بيماري هاي ذهني بطور قابل ملاحظه اي در ميان مسافرين طبيعت بهبود يافته است. پيتر جيمز يكي از محققين اين تحقيقات مي گويد: ما از اين وابستگي شديد بين افزايش قرار گرفتن در محيط هاي سرسبز و كاهش نرخ مرگ و مير متعجب شده ايم.

بنا بر نتايج مثبت استخراج شده در خصوص سلامتي جسمي و روحي زنان، كاشت گل و گياه، درختان و بوته هاي سبز در داخل و نيز اطراف منزل توسط محققان توصيه شده است. آنها همچنين افزوده اند كاهش حجم فاضلاب سبب كاهش تغييرات آب و هوايي مي شود.

شايد تنها كشت يك دانه گياهي براي سپاس گزاري از طبيعت كافي باشد.

منبع: travelandleisure.com

یک دیدگاه