رشد 7/ 14 درصدی گردشگران ایران در نیمه اول 2017 | ویلاگرام

رشد 7/ 14 درصدی گردشگران ایران در نیمه اول 2017

رشد 7/ 14 درصدی گردشگران ایران در نیمه اول 2017

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
رشد 7/ 14 درصدی گردشگران ایران در نیمه اول 2017 , ویلاگرام

رشد 7/ 14 درصدی گردشگران ایران در نیمه اول 2017

کمپانی فوروارد کیز (Forward Keys) که سالانه تحلیل‌های مهمی از بازار جهانی گردشگری ارائه ميكند پيش بيني كرد

کمپانی فوروارد کیز (Forward Keys) که سالانه تحلیل‌های مهمی از بازار جهانی گردشگری ارائه و ضمن این کار، الگوهای سفر را در آینده اعلام می‌کند، در گزارشی بر افزایش محبوبیت ایران به‌عنوان یک مقصد گردشگری در جهان تاکید و رشد حدود 15درصد را برای گردشگران ورودی به ایران در نیمه اول سال جاری میلادی پیش‌بینی‌کرده است. مدیرعامل این کمپانی، یافته‌های ارائه شده در این گزارش را مهر تاییدی بر این واقعیت دانسته که تغییرات سیاسی در ایران موجب در دسترس‌تر شدن کشورمان نسبت به گذشته به‌عنوان مقصدی جذاب برای بازدید و همچنین کسب و کار تجاری شده است. به باور الیویر جَگر، تصویر ایران در سراسر جهان در حال تغییر است و جاذبه‌های گردشگری تاریخی و مذهبی متعدد و فوق‌العاده‌ آن دوباره در کانون توجه قرار گرفته است. او اکنون انتظار دارد شمار گردشگران در ایران تا جایی که ظرفیت فرودگاهی ایران توانایی داشته باشد، افزایش یابد.

 

سهم کشورها در سفر به ایران

 

در همین حال به گزارش «ایسنا» فوروارد کیز در گزارش خود نوشته است: «برای گردشگرانی که ازطریق هواپیما به سفر می‌روند، ایران در حال اثبات خود به‌عنوان یک مقصد محبوب است و تعداد رو به افزایش گردشگران از سراسر جهان را تجربه می‌کند. مجموع تعداد گردشگران بین‌المللیِ ایران در سال گذشته میلادی 3/ 18 درصد رشد داشته؛ این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۲ تک رقمی، یعنی 7/ 2 درصد، در سال ۲۰۱۵معادل 7/ 12درصد و در سال ۲۰۱۴معادل 8/ 24 درصد بوده است.» طبق این گزارش، تعداد صندلی‌های خطوط هوایی خارجی برای گردشگران به مقصد ایران نیز در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به ترتیب 5/ 10، 3/ 18 و 3/ 17 درصد افزایش داشته است. از سوی دیگر، این کمپانی از رشد ماهانه گردشگری بین‌المللی ایران در سال ۲۰۱۶ (به استثنای ژوئن که مصادف با ماه رمضان بود) خبر داده و متوسط رشد گردشگری ایران را 3/ 17 درصد اعلام کرده است.

در سال ۲۰۱۶ بیشترین رشد حضور گردشگران خارجی در ایران در ماه فوریه، مصادف با بهمن و اسفند، با 2/ 28 درصد و پس از آن ماه‌های آوریل (فروردین/ اوایل اردیبهشت) و آگوست(مرداد/ اوایل شهریور) رقم خورده و کمترین آن نیز با منفی 5/ 7 درصد در ماه ژوئن (خرداد و تیر) به ثبت رسیده که البته این امر به سبب همزمانی با ماه رمضان در ایران است. این گزارش اضافه کرده است:‌ «مهمترین منابع تامین گردشگر خارجی در ایران از آمریکای شمالی، اروپا و خاورمیانه هستند که در مجموع 7/ 83 درصد از مجموع گردشگران ورودی به ایران در سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده‌اند. در همین حال، آلمانی‌ها که 3/ 14 درصد از سهم گردشگران خارجی ایران را در اختیار دارند در سال گذشته 3/ 8 درصد بیشتر به ایران سفر کردند و گردشگران آمریکایی نیز که 7/ 10 درصد از بازار گردشگری خارجی ایران را تامین می‌کنند، در سال گذشته رشد 3/ 9 درصد را در سفر به ایران به ثبت رساندند.

با این همه بیشترین رشد مربوط به کشورهای پاکستان، فرانسه و ایتالیا است که در سال گذشته به ترتیب رشد 5/ 62 درصد، 5/ 57 درصد و 1/ 36 درصد را در اعزام گردشگر خارجی به ایران داشته‌اند.» گزارش فوروارد کیز سهم گردشگران بحرین، کانادا و بریتانیا را نیز در بازار گردشگری ایران قابل ملاحظه برآورد و بر رشد مثبت این گردشگران در سفر به ایران تاکید کرده است. طبق این گزارش، غیر از چین و پاکستان تمامی ۱۲ منبع اصلی تامین گردشگر خارجیِ ایران در مناطق آمریکای شمالی، اروپا و خاورمیانه قرار دارند. منطقه غرب اروپا با ۲۳ درصد بیشترین سهم را در بازار گردشگری ایران به خود اختصاص داده و پس از آن آمریکای شمالی با 3/ 19 درصد، خاورمیانه با 2/ 17 درصد، شمال اروپا با 8/ 14 درصد، جنوب اروپا با 3/ 9 درصد و سایر مناطق (3/ 16درصد) از سهم گردشگری ایران را به خود اختصاص می‌دهند. یافته‌های کمپانی فوروارد کیز همچنین حاکی از آن است که ۴۰ درصد گردشگران چینی‌ که به ایران سفر کرده‌اند، هدف‌شان تجاری بوده است.

 

چشم‌انداز 2017

براساس پیش‌بینی‌های این کمپانی و طبق تحلیل و بررسی رزرو مسافران خارجی به مقصد ایران در آغاز سال جدید میلادی، شمار گردشگران بین‌المللی در ایران در نیمه نخست ۲۰۱۷ به طور متوسط 7/ 14 درصد رشد خواهد داشت. میزان سفرهای خارجی در این سال به ایران تحت تاثیر مثبت افزایش ارتباط خطوط هوایی ایران و چند ایرلاین خارجی است. در این میان، ایتالیا با رشد ۱۲۵ درصدی پرواز به ایران، بیشترین رشد را در سال ۲۰۱۷ خواهد داشت که این امر به علت سه برابر شدن ظرفیت خطوط هوایی برای جابه‌جایی مسافران میان ایران و ایتالیا نسبت به سال گذشته است. از سوی دیگر، خطوط هوایی KLM هلند نیز از اکتبر ۲۰۱۶ با اضافه کردن یک پرواز، مسافران بیشتری را از آمستردام به تهران منتقل می‌کند. در عین حال این خطوط هوایی، گردشگران بلژیکی بیشتری را از طریق فرودگاه آمستردام راهی ایران می‌کند. سوئیسی‌ها اما برای سفر به ایران از فرودگاه وین استفاده می‌کنند که تعداد صندلی‌های پروازهای خود به ایران را از ابتدای سال ۲۰۱۷ دو برابر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =

45 − = 38

جدیدترین املاک ثبت شده

سلمانشهر متل قو
850,000 تومان
سلمانشهر متل قو
400,000 تومان
ماسال
200,000 تومان
محمودآباد
120,000 تومان
شیراز
250,000 تومان
سلمانشهر متل قو
250,000 تومان
سلمانشهر متل قو
450,000 تومان
سلمانشهر متل قو
350,000 تومان

جدیدترین املاک ثبت شده