دشت درياسر - ویلاگرام

دشت درياسر

دشت درياسر

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دریاسر دشتی وسیع در جنوب شهر تنکابن می‌باشد که از زیباترین مناطق ایران به شمار می‌رود. این دشت در بین چهار کوه واقع شده که در ارتفاعی دوهزار متری از سطح دریا قرار دارد. الموت بلندترین کوهی که از سمت جنوب دشت را احاطه کرده است. این دشت مرزی است که جنگل های سرسبز شمال را به پوشش برفی کوه الموت متصل کرده است. این دشت در فصل بهار مملو از گلهای زرد رنگ بابونه می‌شود که در چمن زار سرسبز دشت رخ نمایی می‌کند.

untitled

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های دریاسر این است که در کف آن دهها چشمه وجود دارد که از میان سبزه ها می‌جوشد به‌ طوری که در فصل بهار به سختی مکانی خشک را می توان در دشت پیدا کنید. به دلیل موقعیت استراتژیکی این منطقه در فصول مختلف مناظر کم نظیری را می توان دید.در فصل بهار چشمه های جوشان کف دشت، چمن‌زار سبز رنگ که سرتاسر دشت را پوشانده، گلهای زرد رنگ دشت، کوههای پوشیده شده از جنگلهای انبوه و قله‌های پوشیده از برف را می توان در یک نگاه دید.

359

در فصل پاییز نیز یکی از بدیع ترین صحنه ها در این دشت شکل می گیرد. میلیون ها برگ که از درختان جدا شده و در فضا معلق هستند و به زمین میریزند، زمین را با رنگهای گوناگون خود زیرپای شما را فرش می کنند.

از دیگر جاذبه های این منطقه مشاهده شهاب سنگ هاست که نور بسیار زیادی دارند و دشت را روشن میکند (البته در صورت ابری نبودن هوا).

361

نکات سفر به دریاسر:

۱)      دشت دریاسر آب و هوای عجیبی دارد. در زمستان بسیار سرد است، در بهار بسیار خوش آب و هوا، در تابستان بسیار گرم و در پاییز هم معمولا بارانی است.

۲)      در انتهای دشت چند کلبه وجود دارد که متعلق به دامپروران می‌باشد.

۳)      داشتن لباس گرم و کیسه خواب برای رفتن به این منطقه حتما توصیه می‌شود.

۴)      مسیر رفتن به این دشت با ماشین شخصی

    جاده چالوس- تنکابن – جاده دوهزار-روستای عسل محله – دشت دریاسر

۵)      از روستای عسل محله تا دشت دریا سر حدودا ۱:۳۰ ساعت پیاده روی در پیش خواهید داشت.

356

 

یک دیدگاه

جدیدترین املاک ثبت شده

جدیدترین املاک ثبت شده