دریاچه شورمست | ویلاگرام

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست

, , , , , , , , , , , ,
دریاچه شورمست سوادکوه , دریاچه شورمست سوادکوه قائمشهر , ویلاگرام

دریاچه شورمست

اگر جزو این دسته از افراد هستید و ساکن تهران، نگران فراغت خود نباشید. کوله ای سبک برداشته و قدم در جاده ای زیبا و مقصدی رویایی بگذارید.در همین نزدیکی های تهران، طبیعتی بکر و دل انگیز وجود دارد که برای ساعت ها، غرق در آرامشتان خواهد کرد و تا همیشه یادش در فکر و خاطرتان خواهد ماند. دریاچه شورمست در سوادکوه، استان مازندران، تنها دریاچه طبیعی سوادکوست که هر روز گردشگران بی شماری از نقاط مختلف را در دل خود جای می دهد و برایشان از ملودی زیبای طبیعت می گوید، تا نقش زند در خیالشان هر آنچه زیبا و ماندنی است.

 شورمست2-1شورمست0

چرا دریاچه شورمست؟

بازدید از تنها دریاچه طبیعی سوادکوه

تجربه ی آرامش در کنار دریاچه ای آرام و زیبا با دورنمای جنگلهای انبوه توسکا

تجربه قایق سواری در دریاچه

 دوچرخه سواری در مسیری جنگلی

شورمست4-1

شورمست2220

در مسیر دریاچه شورمست…

فارغ از تمام دغدغه ها و مشکلات و به دور از هیاهو راهی جاده شدیم؛ جاده ای که در تمام طول مسیر، زیبایی هایش چشم ها را نوازش می کند و خستگی بر جسم باقی نمی گذارد. اگر از سمت تهران راهی شده باشید در جاده ی فیروزکوه به سمت سوادکوه، یکی از زیباترین جاذبه های مسیر بدون شک پل ورسک است

که نظر هر گردشگر را به خو جلب می کند. به نزدیکی های دریاچه شورمست که برسید، بعد از آن که وارد جاده ی منتهی به دریاچه شدید، زیبایی های دیگری پیش رویتان قرار می گیرد؛ جاده ای پر پیچ و خم که با عبور از هر پیچ آن چشم اندازی زیبا تر و وسیع تر را خواهید دید. در این جاده می توانید هر زمان که خواستید توقفی داشته باشید تا از چشم انداز جاده فیروزکوه و جنگل های اطراف آن لذت ببرید.

اگر خیلی توقف نکنید بعد از ۳۰ دقیقه به دریاچه می ریسید، خاکی شدن جاده نشان از رسیدن است البته شاید لطافت هوا زودتر نوید بدهد. حال که به مقصد رسیدیم باید برویم و یک روز خاطره انگیز را برای خود رقم بزنیم…

5468565

شورمست5 شورمست6

نگاهی به دریاچه شورمست

در نزدیکی شهر پل سفید و در ارتفاعات مشرف به آن، دریاچه ای طبیعی و زیبا، در میان جنگلی با درختان کهنسال و بلند قامت توسکا، به وسعت ۱۵ هزار متر مربع وجود دارد که  بیشترین عمق آن به ۷ متر می رسد این دریاچه که به محلی دوست داشتنی برای گردشگرن تبدیل شده، شورمست نام دارد.

دریاچه شورمست، به صورت شرقی – غربی گسترده شده و طولانی ترین کناره ی آن ۳۰۰ متر و عرض آن در حدود ۷۰ متر می باشد که در ارتفاع حدود ۹۴۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

دریاچه شورمست، به خاطر نزدیکی به پایتخت، دسترسی آسان، امکانات مناسب و… یکی از جاذبه های مهم توریستی این منطقه می باشد و اغلب مقصد آخر هفته ی تهرانی های گریزان از شهر است.

درختان سر به فلک کشیده ای که گاه سر تعظیم فرود آورده و شاخ و برگ های خود را در آب غوطه ور ساخته اند، آبی دریاچه و سرسبزی پیرامونش، منظره ای چشم نواز را خلق کرده اند.

در شورمست، همه چیز دست به دست هم می دهند تا میهمان را در شادی و سروری بی وصف دعوت کرده و در خاطرش، آن را برای همیشه حک کنند.

شورمست8 شورمست11-1

جاذبه ها و تفریحات دریاچه شورمست

استقبال گسترده گردشگران از این جاذبه ی سوادکوه مازندران، سبب شده تا در این دریاچه زیبا، تفریحاتی متفاوت و شورانگیز را ایجاد کرده، تا گردشگران لحظاتی شیرین را تجربه کنند.

قایق سواری

درون دریاچه قایق های پدالی را خواهید دید که می توان یکی از آن ها را کرایه کرده و گشتی درون دریاچه زد و منظره اطراف آن را از میان دریاچه ببینید. بدون شک نشستن در یک قایق و رفتن به میان دریاچه می تواند حس آرامش را به شما القا کند؛ آرامشی از جنس طبیعت…

شورمست15-1 شورمست17-1

ماهیگیری

یکی از تفریحات جذاب این این دریاچه، ماهیگیری با قلاب است که علاقه مندان به این رشته، تجهیزات خود را برداشته و جایی دنج را در کنار دریاچه پیدا کرده و قلاب خود را برای گرفتن ماهی در آب رها می کنند. البته به این نکته باید توجه داشت که میزان ماهی این دریاچه آنقدر زیاد نیست.

شوررمست14

دوچرخه سواری

یکی از مقاصدی که تورهای دوچرخه سواری برای تمرین و سفر انتخاب می کنند، دریاچه شورمست است. در مسیر جنگلی و اطراف دریاچه به خصوص در فصل بهار و تابستان حتما گروه های دوچرخه سواری را خواهید دید. شما هم اگر اهل این ورزش دوست داشتنی باشید می توانید دوچرخه خود را همراه ببرید.

شورمست18-1

قدم زدن در مسیر جنگلی

از کنار شرقی دریاچه که فضای وسیع و خاکی وجود دارد، که برخی چادر مسافرتی خود را در آن برپا کرده اند، اگر مسیر را پیش بگیرید، آرام آرام، بافت محیط عوض شده و قدم در فضای جنگلی می شوید. کمی حوصله به خرج دهید و از روی سنگ های مسیر که آبی از میانشان در جریان است، بگذرید تا در کمتر ار پانزده دقیقه به یک بخش دنج و سرسبز زیبا برسید.

آسمانی آبی با هوایی سالم و فرح بخش در کنار زمین سبز رنگ و درختانی کهنسال، بهترین روز را برایتان رقم خواهد زد.

شوررمست25

یک وعده غذایی ذغالی دورهمی

بعد از کلی هیاهو و بازی و گشت و گذار، چشیدن یک غذا آن هم دورهم با دوستان و خانواده بسیار لذت بخش است. پس یادتان باشد پیش از رفتن، ماهی، جوجه  و یا گوشت و …. را تهیه کرده و در جاهایی که به طبیعت آسیب نرسانید، آتشی برپا کرده و یک کباب زغالی را نوش جان کنید.

البته اگر غذا به همراه ندارید می توانید از دکه ی کوچکی که در محوطه ی دریاچه قرار دارد، غذایی تهیه کنید.

شوررمست19

اسب سواری در محوطه دریاچه

یکی دیگر از تفریحات مهیجِ توأمان با آرامش در دریاچه ی شورمست اسب سواری است.

در محوطه ی کنار دریاچه شورمست می توانید اسبی کرایه و دقایقی اسب سواری کنید و می توانید اوغات خوش و خاطره انگیزی را تجربه کنید.

شورمست24-1

ملزومات سفر

در این سفر نیاز به لوازم تخصصی نیست اما کفش و لباس راحت و مناسب، عینک آفتابی، ضدآفتاب، زیرانداز و لوازم شخصی حتما همراه خود ببرید.

اگر بساط یک پیک نیک را هم با خود به همراه ببرید، این سفر برایتان لذت بخش تر خواهد بود.

شورمستط0

امکانات رفاهی دریاچه شورمست

در اطراف دزیاچه دکه ای برای فروش تنقلات و خوراکی وجود دارد که اگر چیزی همراهتان نبود می توانید از آن جا همه چیز را تهیه کنید.

سرویس بهداشتی و پاسگاه نظامی، اقامتگاه های ساده و فضای باز و وسیع برای پارک خودرو  نیز در محوطه دریاچه وجود دارد.

شورمست1-1

اقامت در کنار دریاچه

اگر مبداتان برای سفر به شورمست، شهرهای اطراف مثل تهران و مازندران است می توانید سفری یک روزه را تجربه کنید. اما اگر مسافر راه دور هستید برای اقامت چند گزینه پیش روی شما است:

می توانید در اطراف دریاچه کمپی به پا کنید و شبی متفاوت را زیر نور ستاره ها بگذرانید. فکرش را بکنید صبح را با صدای آب از خواب برخیزید و طلوع آفتاب را در طبیعتی زیبا به تماشا بنشینید.

البته از اتاقک های اقامتی اطراف آن نیز می توان استفاده کرد اما در این طبیعت چادر بهترین گزینه خواهد بود.

همچنین می توانید به سوادکوه و یا مازندران بروید و خانه ای اجاره کنید.

شورمست14-1

شورمست3-1

مسیر دسترسی

آدرس: مازندران. سوادکوه. ۶ کیلومتری غرب پل سفید.

مسیر از تهران:

از جاده ی فیروزکوه باید به سمت قائمشهر رفت و پس از طی  65 کیلومتر از فیروزکوه به پل سفید خواهید رسید. کمی جلوتر دست راست جاده پمپ بنزینی وجود دارد که از آن بگذرید و جلوتر تابلوی شورمست را می بینید، اما جاده در سمت چپ است و باید دور زده و وارد جاده شد. مسیر تا نیمه های راه آسفالته می باشد اما در نزدیکی های دریاچه مسیر خاکی می شود و باید راه را در جاده خاکی ادامه دهید. اگر اهل پیاده روی هستید از بخش خاکی جاده می توانید پیاده مسیر را پیش بگیرید، اگر نه با ماشین تا دریاچه رفته و همانجا خودروی خود را پارک نمایید.

فاصله پل سفید تا تهران حدود ۲۰۰ کیلومتر و از قائمشهر تا پل سفید حدود ۵۰ کیلومتر می باشد.

1468-989شورمست20 شورمست0-1 شوررمست26 شورمست16

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =

7 + 3 =

جدیدترین املاک ثبت شده