آبشار مارگون کجاست | ویلاگرام

آبشار مارگون کجاست

آبشار مارگون کجاست

, , , , , , ,
آبشار مارگون کجاست , آبشار مارگون شیراز , تصاویر آبشار مارگون مارگون , ویلاگرام

آبشار مارگون کجاست

ویلاگرام قصد دارد امروز شما را با یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و شگفت انگیز ایران آشنا کند.. آبشار مارگون (Margoon Waterfall) یکی از منحصربفردترین و زیباترین آبشارهای کشورمان است که در شهر سپیدان، در مرز دو استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.  این آبشار در حقیقت سرچشمه رودخانه است و در بالای کوهی که از آن سرازیر می شود هیچ رودخانه‌ای نیست، بلکه در بدنه ی دیواره صخره‌ای کوه، بیش از چند هزار چشمه وجود دارد که آب آنها به بیرون جوشیده و تشکیل یک آبشار یکپارچه را می دهند. از این حیث این آبشار بزرگترین و  مرتفع‌ترین آبشار چشمه‌ای جهان است.

ارتفاعاین آبشار بیش از 120 متر و عرض آن حدود 400 متر تخمین زده می شود. هر چند آبشارهای چشمه ای معمولا ابعاد مشخصی ندارند، چرا که هر روز چشمه ای جدید در حاشیه آبشار ایجاد می شود، و گاهی اوقات نیز چشمه ای آبش کم و یا قطع می شود.

مناظر سرسبز و درختان منحصر بفرد منتهی به آبشار مارگون و نیز هوای مطبوع و آب همیشه خنک چشمه ها (ده درجه سانتیگراد) و همچنین امکانات رفاهی تعبیه شده در محل همه و همه نوید بخش گذراندن تعطیلاتی به یاد ماندنی در کنار این آبشار خواهد بود.

margooon (1)

margooon (2)

margooon (3)

margooon (6)

margooon (4)

margooon (5)

مسیر دسترسی به آبشار مارگون

مسیر دسترسی به آبشار تا چند کیلومتری آبشار ماشین رو بوده و در انتهای مسیر آسفالته مسیری آسان برای پیاده روی در پیش خواهید داشت. مسیر منتهی به آبشار مارگون که از مجاورت روستاهای اطراف می‌گذرد به دلیل سردسیر بودن در فصل زمستان برف گیر بوده و گاها راه‌های ارتباطی منتهی به این آبشار کاملاً قطع می‌شود. رسیدن به این آبشار از طریق استان فارس، شهرستان سپیدان و سپس شهرستان مارگون و یا از طریق یاسوج، شهرستان کاکان و سپس شهرستان مارگون میسر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

27 − = 20

جدیدترین املاک ثبت شده

جدیدترین املاک ثبت شده